Gmina Kościerzyna z pomiarem jakości powietrza

Kolejny samorząd z województwa pomorskiego dołączył do sieci monitoringu jakości powietrza realizowanego przez naszą firmę.
Tym razem, jest to Gmina Kościerzyna, która zdecydowała się na montaż 3 czujników jakości powietrza w największych wsiach w tj. w Łubianie, Wielkim Klinczu i Skorzewie.

Czujnik zlokalizowane są:

1. Wielki Klincz, ul. Szkolna 1 (przedszkole)
2. Skorzewo, ul. Fr. Peplińskiego 6 (szkoła)
3. Łubiana, ul. Szkolna 1 (szkoła)

Dodatkowo na stronie internetowej Gminy, pod adresem https://koscierzyna.pl/jakosc-powietrza/ pojawiła się dodatkowa podstrona, dedykowana informacjom dotyczącym jakości powietrza.

Na umieszczonych tam widgetach Smog Control, można śledzić na bieżąco informacje dotyczące poziomu zanieczyszczeń. Jest tu także informacja o tym jak pobrać aplikacje mobilną.

Gmina Kościerzyna jest największą gminą powiatu kościerskiego. Położona jest na terenie Szwajcarii Kaszubskiej i Borów Tucholskich. W gminie krzyżują się szlaki komunikacyjne: drogi relacji Gdańsk, Gdynia – Chojnice, Toruń – Słupsk oraz linie kolejowe: Gdynia – Bydgoszcz, Gdynia – Chojnice. Gospodarka ma charakter rolniczo – turystyczny. Ze względu na swoje położenie gmina Kościerzyna uznawana jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. W skład gminy wchodzi 36 sołectw.
Powierzchnia Gminy to 310,2 km², a jej liczba mieszkańców na dziś, to ponad 16 tys. osób.

www.koscierzyna.pl