Gmina Belsk Duży z monitoringiem jakości powietrza

Gmina Belsk Duży (woj. mazowieckie) zainstalowała czujnik jakości powietrza oraz tablice LED. Czujnik oraz tablica zewnętrzna znajdują się na budynku urzędu gminy przy ul. Jana Kozietulskiego 4.

Dodatkowo informacje o jakości powietrza będą prezentowane na stronie internetowej gminy w formie widgetów.

Chcesz sprawdzić aktualną jakość powietrza na terenie gminy? Zapraszamy na naszą mapę https://smogcontrol.eu/mapa/smog.html

 

Belsk Duży jest podwarszawską gminą, o charakterze rolno – sadowniczym, posiadającą liczne zabytki, bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne, rekreacyjne, jak również przyrodnicze. Gmina ma znakomite położenie logistyczno-komunikacyjne – 50 km od Warszawy i Radomia, w centralnej części powiatu grójeckiego, przy trasie międzynarodowej nr E-77 i drogach wojewódzkich nr 725 i 728.
Gmina Belsk Duży znajduje się na terenie Wysoczyzny Rawskiej. Przez obszar gminy przepływają rzeki Kraska i Molnica, gmina składa się z 40 wsi i 34 sołectw.
Brak jest na terenie gminy ośrodka miejskiego, a najludniejszą miejscowość stanowi Belsk Duży. Ponad 500 mieszkańców liczą także wsie: Łęczeszyce, Lewiczyn i Odrzywołek.

www.belskduzy.pl