Gmina Samborzec informuje o jakości powietrza i o realizacji Programu Czyste Powietrze

Miło nam poinformować, że z usług naszej firmy skorzystała kolejna gmina zwojewództwa świętokrzyskiego.

W ramach współpracy nad monitoringiem i poprawą jakości powietrza, dołączyła do nas gmina Samborzec, w której zamonitowaliśmy czujnik jakości powietrza oraz tablicę LED.

Czujnik Smog Control mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 i PM10, a także informuje o temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym oraz poziomie wilgotności powietrza.

Dane aktualizowane są kilka razy na godzinę, zapewniając zawsze aktualne informacje o jakości powietrza. Dane można sprawdzić także na stronie internetowej Gminy na widgecie, który aktualizuje dane o powietrzuw czasie rzeczywistym.

Ponieważ zakup urządzeń sfinansowany został w ramach Programu Czyste Powietrze, zarządzanego przez WFOŚiGW, to na tablicy LED gmina prezentować będzie także najświeższe dane dotyczące realizacji Programu. Znajdą się tam informacje o liczbie złożonych wniosków przez mieszkańców oraz kwocie przyznanych dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze.

Czujnik i tablica zostały zamontowane na budynku siedziby gminy.

 

—–

Gmina Samborzec (www.samborzec.pl) – gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, gminę zamieszkuje około 9 tys. osób. Atrakcyjne położenie gminy na krawędzi dwóch krain geograficznych, w pobliżu Wisły, a także Sandomierz zachęcają do zwiedzania zabytków, kościołów, przydrożnych figur, dworków, jak również malowniczego krajobrazu, który się ciągnie przez cały Szlak Jabłkowy.