Czujnik jakości powietrza w SP. nr. 2 w Łomży

W ramach współpracy z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową w Łomży i miastem Łomża przekazaliśmy bezpłatnie miastu czujnik jakości powietrza. Na stronie internetowej miasta www.lomza.pl przez kilka tygodni trwała sonda, w której to mieszkańcy mogli zadecydować w jakiej lokalizacji pojawi się nowy czujnik smogu. Zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Piękna), która w głosowaniu internetowym zdobyła 1471 głosów. Serdecznie gratulujemy.

24 lutego w Urzędzie Miasta odbyło się przekazanie czujnika, w którym uczestniczyli prezydent miasta pan Mariusz Chrzanowski, prezes ŁSM w Łomży pan Wojciech Michalak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Jolanta Kowalewska a takżeprezes Smog Control Aleksandra Kotowoda-Kubicka.

Tego samego dnia czujniki został zamontowany, a odczyty są widoczne na naszej mapie.

Dziękując za przekazany sprzęt prezydent Mariusz Chrzanowski przypomniał o działaniach władz miasta podejmowanych na rzecz czystszego powietrza.
– W budżecie miasta wygospodarowaliśmy środki na wymianę palenisk domowych na bardziej ekologiczne, modernizujemy także naszą ciepłownię oraz przygotowujemy się na zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej. W okresie letnim tworzymy łąki kwietne, które pochłaniają więcej smogu niż klasyczne trawniki – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski, dziękując również mieszkańcom za aktywny udział w głosowaniu.