Aplikacja Smog Control i mapa jakości powietrza na smartfonach

Przygotowaliśmy progresywną aplikację z mapą jakości powietrza na urządzenia mobilne. Jej celem jest zapewnienie najwyższej jakości odczytu danych, o jakości powietrza na smartfonie lub tablecie, a także bez względu na jakość połączenia z Internetem. Po wejściu na stronę, zawartość aplikacji zapisywana jest w pamięci urządzenia. Dzięki zapisanym danym, ponowne wejście na stronę może odbyć się również w trybie offline. Instalacja naszej aplikacji jest bardzo prosta.

Aplikacja jest wykonana w technologii PWA.

PWA to skrót od wyrazów Progressive Web App (tłumacząc na język polski: Progresywna Aplikacja Internetowa). Jej celem jest zapewnienie najwyższej jakości odbioru stron internetowych przez wszystkie systemy operacyjne, a także bez względu na jakość połączenia z internetem. Dodatkową zaleta aplikacji Smog Control, jest to, iż nie trzeba pobierać jej ze sklepu z aplikacjami mobilnymi, jest łatwa w uruchomieniu i obsłudze (o tym jak zainstalować ją na swoim telefonie piszemy poniżej) i nie zajmuje pamięci telefonu.

Jak zainstalować aplikację Smog Control na smartfonie?

W przypadku urządzeń z systemem Android:
1. Należy wejść w oknie przeglądarki na stronę https://smogcontrol.eu/mapa/smog.html
2. Na stronie pojawi się komunikat o możliwości dodania aplikacji do ekranu głównego. Należy w niego kliknąć lub w przypadku braku takiej opcji postępować dalej zgodnie z krokami opisanymi poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Aplikacja zainstaluje się w automatycznie w kilka sekund na ekranie początkowym.

Gotowe!

 

W przypadku urządzeń z systemem iOS (iPhone):
1. Należy wejść w oknie przeglądarki na stronę https://smogcontrol.eu/mapa/smog.html, a następnie kliknąć przycisk „więcej” znajdujący się na środku u dołu ekranu telefonu.

 

 

 

 

2. Z menu wybieramy przycisk „Do ekranu początkowego”.
3. Pojawi się pole, w którym możemy zmienić nazwę aplikacji.
4. Aplikacja zainstaluje się automatycznie na ekranie początkowym.

Gotowe!